Açık otoparklar, kapalı otoparklar ve araç parkı yapılmak istenen tüm alanlarda, nitelikli çizgileme sistemiyle faaliyet gösteriyor. Otopark dizayn sistemi ile benzersiz alanlar yaratıyor, bina, site, alışveriş merkezleri, otogarlar, havalimanları gibi tüm alanlarda otoparklar oluşturuyoruz.

Otopark boyama hizmetlerimizde epoksi uygulamalar yaparak, zeminlerin daha dayanıklı olmalarını sağlıyoruz. Kimyasal maddelere dayanım, su ve ısı yalıtımına dayanım özellikleriyle rengarenk epoksi otopark zemin boyama hizmetlerini, profesyonellikle sunuyoruz.

Otopark Duvar- Kolon Uygulamaları

Açık otopark tasarımı ve kapalı otopark tasarımlarında; zemin, duvar, kolon, köşe ve araç park etme alanlarında bütünlük sağlayan otopark sistemlerini uyguluyoruz. Sadece zemin boyama ve yer işaretleme uygulamalarıyla değil, trafik levha, park sistemleri, kauçuk zemin stoperleri gibi ek donatılarla tam kapasite sağlıyoruz.

İş ve alışveriş merkezleri, devlet kurum ve kuruluşları, okul ve eğitim merkezleri, fabrika ve üretim tesisleri, sağlık- güzellik ve medikal tesisler, askeri alanlar, sanayi işletmeleri, spor ve turizm tesisleri gibi hemen her alanda kapalı- açık otopark uygulamaları ile nitelikli oluşumlar sağlıyoruz.

Manevra hakimiyeti, rahat giriş- çıkış sistematiği, rampa duvarları çavuş taraması, kuşak ve zebra tarama uygulamaları otopark kolon kaplama donanımları ile araçların güvenli şekilde park etmelerini sağlıyoruz.

Otopark Çizgi Uygulamaları

Otopark çizgileri 3 farklı boya çeşidi ile uygulanıyor. Akrilik esaslı, tek kompenantlı ve çift kompenantlı soğuk boya çeşitleri ile beton zemin ve otopark yapı özelliklerine göre uygulanıyor. Otopark çizgileri standardı ve binek oto otopark ölçülerine göre uygulanıyor.

Açık ve kapalı otoparklarda araç giriş- çıkış alan çizgileri, park yeri simetrisi, azami hız göstergeleri, çarşı giriş alanı çizgisi gibi ek içeriklerle park yeri çizgileri tasarlanıyor. Özellikle çok katlı otoparklarda, iş kuleleri ve AVM’lerde ziyaretçilere kolaylık olması için her otopark katını farklı renk ve özelliklerle tasarlıyor, otopark yol çizgileri ile güvenli alanlar yaratıyoruz.

Otopark Levhaları

Otopark çizgisi tasarımları, kolon ve sütun tasarımlarında izolasyon sağlayan dayanıklı boyama sistemleri ile levha bütünselliği sunuyoruz. Uzman iş ekibimiz ile kanunların belirlediği şekilde otopark çizgileri ölçüleri uyguluyor, araçların ve yayaların güvenliği için, nitelikli iş sunumu gerçekleştiriyoruz.

Kapalı otopark giriş levhası, otopark uyarı levhası, mecburi istikamet levhası, ileri yön levhası, dur levhası, ileri ve sağa yön levhası, yavaş yazılı levha, taşıt giremez levhası gibi otopark işaret aksesuarları otopark ölçüleri oranında uygulanır. Ayrıca engelli otopark alanı levhaları gibi tüm levhalama sistemleriyle, otopark duvar boyama uygulamaları, profesyonel uzmanlarımız tarafından sunuluyor. Güvenli, şık ve dayanıklı otopark tasarımları için birlikte çalışabiliriz.

 

Trafik işaret ve işaretçileri alanında olan yol çizgileri, otoyolların temel öğesidir. Özellikle karayollarında, otobanlarda, şehirler arası güzergahlarda; geçiş üstünlüğü, yol hakkı ve seyrin devam şekli için en önemli belirteçlerdir.

Trafik işaretleri yol zeminine belirlenen kurallara göre çizim edilir. Her bir çizginin otoyol manası ve sürüş tekniği vardır. Trafik kurallarına uymak, güvenle seyahat etmek için yol çizgisi belirlenen otoyol özelliklerine göre uygulanır.

Yol Çizgileri Boyama Çeşitleri Nelerdir?

Temel olarak iki kategoride uygulanan çizgiler;

  • Termoplastik yol çizgi boyası
  • Soğuk yol çizgi boyası

Şeklinde asfalt boyası olarak, otoyol zeminlerinin özelliklerine göre uygulanır. Şehirler arası yollarda genellikle kullanılan yöntem soğuk yol çizgi boyasıdır. Dayanıklılık ve uzun süre kullanım açısından termoplastik boyalar daha avantajlıdır. Lakin şerit çizgileri şehir içi trafiklerinde daha sık kullanıldığı için şehirler arası yolculuklarda çok tercih edilmez.

Soğuk boya çeşitleri hem otoyolun özelliğine göre hem de uygulanacak alanların ölçüsüne göre seçilir. Yan yana iki devamlı yol çizgisi ve otoban çizgileriyle sistematik boyama uyguluyoruz. 3 farklı şekilde üretilen soğuk boyalar şu şekildedir;

  • Çift kompenatlı soğuk boya
  • Klor kauçuk soğuk boya
  • Akrilik soğuk boya

Kesik kesik yol çizgisi ve karayolunun niteliğine göre uygulanan çizgiler, yol özelliklerine göre seçilen soğuk boya çeşitleriyle belirlenir.

Sadece yollarda değil park yeri çizgileri ve iç alanlarda da kullanılan boya çeşitleridir. Şehir içi ve şehirler arası otoyollar, havalimanları, organize sanayi bölgelerinde de kullanılır. Özellikle sanayi alanları ve organize sanayi sektöründe iş güvenliği açışından asfalt boyama tekniği olarak kullanılır.