Kapalı otoparklar içerisinde yer alan duvar ve kolon boyama uygulamalarıyla hizmet veriyoruz. Sadece otoparklarda değil, hangarlar, fabrika ve üretim tesisleri, spor salonları gibi pek çok alanda yer çizgileri, zemin boyamaları ve iş güvenliği levhaları uyguluyoruz.

Akyol Trafik İşaretleri Sanayi ve Limited Şirketi olarak Türkiye’nin her bölgesinde ve şehrinde otopark tasarımları gerçekleştiriyoruz. Epoksi zemin kaplama ürünleriyle kimyasal direnci yüksek, ısı ve su yalıtımında kalite sunan birinci sınıf malzemeler ile otopark zemin ve duvar kaplama hizmetleri sağlıyoruz.

Otopark Boyama Çeşitleri

Otoparkların giriş alanlarından itibaren, iç ve dış alanlarda yol çizgi, zemin çizgi çalışmaları ile kolon boyama uygulamaları sunuyoruz. Otoparkların niteliklerine göre yapı malzemeleri ile duvar çizgileri, trafik levhaları ve çizgileri, kauçuk hız kesiciler gibi donatılarla eksiksiz bir bütünlük sağlıyoruz.

Kapalı otoparkların giriş- çıkışlarında hem güvenli geçiş sağlanması hem de araçların rahat manevra yapabilmesi için farklı renkler ve uygulamalarda solventli duvar boyama hizmetleri sağlıyoruz. Otopark boyama işlemleri 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Bu uygulamalar;

  • Kuşak Boyama: Kolon ve duvarlar için yapılan boyama uygulamasıdır. Duvar ve kolonlarda oluşması muhtemel tüm hasarların önlenmesini sağlar. Otopark duvar, kolon ve sütunların, sürücüler tarafından kolay fark edilmesini sağlayan güvenlik gerekçeli duvar boyama uygulamasıdır.
  • Zebra Tarama: Çift yönlü olan kapalı otoparklarda uygulanan boyama sistemidir. Dönüş alanlarındaki kolonların, muhtemel hasarları önlemesi amacıyla uygulanır.
  • Çavuş Tarama: Estetik görüntü kalitesi, şıklık sunan çavuş tarama uygulamalarında duvar ve kolonlar boyanır. Numaralandırma sistemi ve konum bilgileri içeren, otopark yaya ve araç güvenliği için uygulanan bir yöntemdir.
  • Kodlama: Araç ve kapalı alan güvenliğini sağlamak için önemli uygulamalardan biridir. Park edilen araçlarının yerlerini belirlemek için kodlama sistemi uygulanır. Çizgileme- yazı tekniği veya levha şeklinde uygulanan kodlama sistemi, her otopark katını, bölümünü ve park yeri numaralarını içeren uygulamalardır.

Otopark boyama uygulamalarımızda ayrıca; yönlendirme okları, zemin yazıları ve çizgileri, yaya- yürüyüş yolları ve otopark içi kaldırım çizgileri bulunur. Çift yönlü otoparklarda, yön belirteçleri, işaretleme ve kodlama sistemleri ile zemin çizgileri uygulamaları sunuyoruz.